wordpress theme

۳۵ -مقاله التماس دعا Article beg pray

با سلام و عرض ارادت

دوستم رضا عضو هیئت مدیره یک بنگاه اقتصادی کلان و بسیار مقید و مذهبی و موفق در ارتباط با خداوند و هم موفق در کارش می باشد.چند روز قبل با هم تماس داشتیم و رضا عبارت التماس دعا را عنوان کرد که سوژه این مقاله شد .گرچه  دعاگوی او هستم اما به سبب حقی که بعنوان یک دوست خوب بر گردنم دارد نکات ذیل را که به ذهنم آمد هم برای او و هم برای دیگر دوستان عرض می کنم :

۱-رضا جان واقعه مرحوم حاج محسن زیارت نیا را در بخش وقایع شگفت این سایت حتما بخوان ؛

۲-حال بدان همان مجلس به یقین برای تو هم پس از فوت و رخت کشیدن به دیار باقی برقرار خواهد شد . مدتها قبل در کتاب تذکره الاولیاء  می خواندم که ” شبی آتشی در بغداد بیفتاد و مردم  هراسان هر یک به سویی می دویدند ، اما شیخ ما سبکبار  به کوه شتافت و گفت ” قد نجی مخفون و هلک المثقلون ” یعنی نجات بافتند مخففان و سبک باران و هلاک شدند سنگین باران به بیانی آنان که مال و خدم و هشم کلان داشتند تا آمدند اموال را جمع آوری کنند فرصت نجات جانشان از دست رفت و گرفتار آتش شده و هلاک شدند اما آنان که چیز زیادی نداشتند جز لباس تنشان ، نجات یافتند ، این داستان به فرمایشی منصوب به حضرت علی علیه السلام اشاره دارد که ” الدنیا ، فی حلالها حساب و فی حرامها عقاب” یعنی در حلال نعمتهای خداوند حساب رسی می شویم و در حرام دنیا عقاب و عذاب الهی خواهد بود .با این مقدمه به عرض می رساند که صاحبان مسئولیت و پستهای کلیدی در سازمانها و شرکتها ، براحتی از برزخ جواز عبور نخواهند گرفت لذا رضا جان به فکر چاره باش چرا که  دو گروه در برزخ از تو حساب خواهند کشید:

۱٫مردم ؛ به عنوان مراجعه کنندگان به تشکیلاتی که تو از مدیران مسئول آن هستی که  از تشکیلات شما تسریع در انجام کارهایشان و جلوگیری از اتلاف را متوقع هستند ،

۲٫پرسنل و نیروهای تحت امر که از شما عدالت در پرداختها و تشویقها و تنبیهات را متوقع هستند .

حال کلماتی چون تشکیلات بزرگ بود و من یک نفر بودم و و و و و  اصلا در آن روز پذیرفته نخواهد بود و به قول معروف مو را از ماستت خواهند کشید که اگر نمی توانستی می خواستی استعفا بدهی ولی حال که استعفا ندادی جواب بده .

حال چه باید کرد؟

۱-اولین کار تشکیل کارگروهی با این هدف می باشد چرا که اصلا بقا و موفقیت سازمانت در توجه کردن به این مساله است “الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم ” ،

۲-در خصوص مردم هم پیشنهاد می کنم سه کار انجام دهی:

۱٫دوربین هایی که در مراکز کاری گذاشته اید بیش از اینکه مردم را کنترل کنند نحوه عملکرد و تکریم پرسنلت به مردم و مراجعه کنندگان را بررسی نمایند.

۲٫کنترل مورد به مورد عملکرد پرسنل ، از روشهای مدیریتی عصر حجر است و به نظر من بهترین روش نظارت MBO بعنی مدیریت بر مبنای هدف می باشد. لذا پیشنهاد می کنم زنجیره فرایندهای مورد درخواست مراجعه کنندگان شناسایی و در دستگاههای شماره دهنده نوبت پیاده شود بطوری که مراجعه کننده فرایند مورد درخواست خود را انتخاب نموده و از همان لحظۀ انتخاب زمان و مراکز انجام مراحل آن فرایند مانیتور شوند و مدیر ارشد در صورتی که از زمانها تجاوز شد بطور سیستمیک آگاه شده و با تخطی کنندگان برخورد نماید.در این روش پس از تعریف نفر/ساعت فرایندها ، دیگر پرسنل آزادند که جدول حل کنند یا چایی بخورند یا با مبایلشان صحبت کنند یا با آن بازی کنند ،هیچ اشکالی ندارد اما فقط کارهای ارجاع شده توسط سیستم باید طبق زمانبندی تعریف شده انجام پذیرد.

امتیازات این  روش :

۱-۱ کسب رضایت مردم بعلت تسریع کارهایشان ،

۲-۱ امکان انجام مستند و عدالت گونه در انجام تشویق ها و تنبیهات پرسنل و در نتیجه کسب رضایتمندی پرسنل ،

۳-۱ تعالی و پیشرفت سازمان در بازار رقابت سازمانهای رقیب .

۳٫ مرحله سوم بررسی فرایندهای سازمان با حذف ، اصلاح و یا اضافه کردن فرایندهای سازمان می باشد که می تواند توسط ترسیم ماتریس هفت اتلاف در هشت حیطه فرایندها انجام گیرد که نتایج آن جلوگیری از ضررهای هنگفت اتلافها بر پیکره سازمانها می باشد.

ما هم التماس دعا – حسن زاده

 

 

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.bigtheme.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد