wordpress theme

۳۸ -برخی اعمال شبهای قدر Some nights acts as

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات عزیزان در ماه شریف رمضان ، شمه ای از اعمال مربوط به شبهای قدر یعنی شبهای ۱۹ و ۲۱ و ۲۳ رمضان ، به شرح ذیل تقدیم می شود :

۱-غسل ، علاّمه مجلسى فرموده‏ بهتر است غسل شب قدر در هنگام غروب آفتاب انجام گيرد،

۲- دو رکعت نماز :  در هر رکعت یک حمد و هفت توحید و بعد ۷۰ مرتبه ذکر : استغفرواالله و اتوب الیه ،

۳-صد مرتبه ذکر : استغفرواالله ربی و اتوب الیه ،

۴- صد مرتبه ذکر : اللهم العن قتله امیر المومنین ،

۵- صد مرتبه ذکر : امن بجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء ،

۶- دویست مرتبه ذکر : اغثنی یا غیاث المستغیثین ،

۷-دویست مرتبه ذکر : سلام قولا من رب رحیم ،

۸- هزار مرتبه ذکر : صلوات ،

۹-هزار مرتبه قرائت : سوره قدر ،

۱۰- یک مرتبه قرائت : دعای یا ذاالذی کان قبل کل شیء  ………،

۱۱-یک مرتبه قرائت : دعای جوشن کبیر ،

۱۲-انجام اعمال : توسل به قرآن مجید و قرآن به سر گرفتن ، 

۱۳-یک مرتبه قرائت : سوره های مبارک عنکبوت ، روم و دخان ،

۱۴-یک مرتبه قرائت: زیارت مخصوص حضرت امام حسین علیه السلام درشبهای قدر همراه دو رکعت نماز،

۱۵-یک مرتبه قرائت : زیارت حضرت علی علیه السلام همراه دو رکعت نماز ،

۱۶-یک مرتبه قرائت : دعای مجیر ،

۱۷- قرائت : دعای فرج و شب زنده داری تا سحر .

شبی خواب دیدم در حال طواف و زیارت مرقد مطهر حضرت رضا علیه السلام به همراه مرحوم حضرت آقای مولوی قندهاری رحمه الله علیه و عده ای دیگر از دوستان جلسه هستم. روزهای بعد که یکی از دوستان در خواب دیده را دیدم و ماجرا را گفتم فرمودند مرحوم آقای مولوی معمولا همه روزه هنگام زیارت به جهت ادب نزدیک مرقد مطهر نمی شوند مگر از طرف پایین پا و چون معمولا خانمها از پایین پا مشرف می شوند لذا در همان صحن آزادی و رو به مرقد مطهر زیارت وارث و امین الله را قرائت نموده سپس به حجره ای که به ایشان اختصاص داده شده بود مراجعت نموده و نمازهای زیارات را اقامه می نمودند. چند روز قبل برای تطهیر و شستشو محل پایین پا از ورود خانم ها جلوگیری شده بود لذا به ایشان اطلاع داده و من و عده ای از دوستان همراه مرحوم آقای مولوی مشرف شدیم و در هنگام زیارت تو را نیز با ذکر نام نیابت کردم و علت خواب نیز احتمالا به همین علت است.

اینک با عنایت به این خواب بسیار پسندیده است که دوستان ایمانی هنگام انجام توسلات و قرائت ادعیه مخصوصا در این شبها و روزهای مبارک ، اصالتا از طرف خود و نیابتا از طرف ائمه معصومین علیهم السلام و جمیع انبیاء و اولیاء و اوصیاء و مومنین انسی و جنی و ملائک و پدر و مادر و اجداد تا حضرت آدم علیه السلام و ملتمسبن دعا و حق داران خود اعمال را به جا آورند تا با عنایت به آبرویی که این بزرگواران نزد خداوند متعال دارند اعمال ناچیز ما نیز مورد قبول حضرت حق قرار گیرد . انشاء الله

ملتمس دعای خیر -حسن زاده

 

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.bigtheme.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد