wordpress theme

۴۴ -عزادار واقعی Real Mourning

بسمه تعالی

جند روز قبل به مناسبت ایام عاشورا در دبستان پسرم برنامۀ پخت و توزیع شله ( آش مخصوص مشهدی ها که شامل حدود ۱۵ قلم انواع حبوبات و ادویه جات و گوشت می باشد) بین دانش آموزان بود و چون پدرم چند دیگ بزرگ وقف مجالس سیدالشهداء دارد لذا من هم قرار کردم که دیگ آن را ارسال کنم .تماس گرفتم با یکی از وانت تلفنی ها و گفت فلان مبلغ می گیریم که گفتم زیاد است و فاصلۀ منزل تا مدرسه شاید صد متر هم نشود اما چاره ای نداشتم و پذیرفتم و وانت آمد و دیگ را بردیم و موقع حساب دیدم جوانی با ظاهر مذهبی و لباس سیاه عزاداری و ریش بلند است که با خودم گفتم عجت شانسی حتما پول نمی گیرد یا حسابی تخفیف خواهد داد اما در کمال تعجب دیدم قرانی تخفیف نداد و تا کامل پولش را نگرفت نرفت .در آنجا یاد سخنرانی آقای کاظم نیکنام در مبحث صفات متقین که در همین سایت موجود است افتادم که داستان زیبا و آموزنده ای را بشرح ذیل بیان کردتد:

که شخصی از محلی عبور می کرد و دید یک نفر در حال گریه است . از او سوال کرد چرا گریه می کنی که گفت گرسنه ام و او هم شروع به گریه کرد . فرد سومی از راه رسید و از آنها علت گریه را جویا شد که نفر دوم پاسخ داد این فرد گرسنه است و مدتی است طعام نخورده لذا به حال او گریه میکنم .فرد سوم گفت می بینم که زیر بغل تو چند نان است خوب یکی را به او بده بخورد و سیر شود و مشکل حل شود و دنبال کارت بروی ، که نفر دوم پاسخ داد تا فردا حاضرم برایش گریه کنم اما ذره ای نان به او نخواهم داد.

آقای رانندۀ وانت حاضر نبود برای اعتقادات دینی اش خرج کند و متاسفانه گاهی باورهای نادرست در جاهای دیگر نیز دیده می شود مثلا برخی زائرین حرم باشدت و خشونت بسوی ضریح مطهر حرم حضرت رضا علیه السلام رفته و اصلا ملاحظۀ دیگر زائران را نمی کنند .اینان فکر می کنند حرم حمام است که در بیرون حرم و جامعه هر عملی انجام داده اند به حرم که آمدند پاک و مطهر بیرون روند و اگر هم مردند بهشت جایگاهشان باشد غافل از اینکه شیعیان واقعی باید به این باور باشند که در حرم و از حضرت رضا علیه السلام که عین الله ناظره می باشند برای اعمالی که انجام داده اند نمره می گیرند و به گفتۀ زیبای مرحوم شهید دکتر بهشتی :بهشت را به بها می دهند نه به بهانه ، ما باید برای اعتقاداتمان خرج کنیم و صرف ادعا ما را به جایی نخواهد رساند.

لازم به ذکر است موقعی که مجلس مدرسه تمام شد چون جای دیگری قول دادن دیگ را داده بودم و از طرفی ظهر پنج شنبه بود و مدرسه تا دو روز تعطیل می شد با عجله خود را به مدرسه رساندم که دیگ نماند و وانتی را ابتدای کوچۀ مدرسه دیدم که به راننده پیشنهاد کردم که دیگ را حمل کند و زمانی که از او سوال کردم که چقدر می گیری گفت با یک صلوات که خدا را شکر کردم که یک مسلمان با اعتقاد را دیدم که انصاف دارد و برای اعتقاداتش خرج می کند.

با ادب و احترام و قبولی عزاداری های بی بهانه -حسن زاده

 

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.bigtheme.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

2 نظر

  1. سلام علیکم,چون ما ظواهر را میبینیم قضاوتهایمانم هم ظاهری است,من همان راننده اولی هستم آنروز میخواستم مادرم را از بیمارستان مرخص کنم ودیرهم کرده بودم ومدام اشک میریختم چون جز خداازهمه قطع امید کرده بودم تا خدا شمارا رساند وپول من کامل شد تا مادرم راترخیص کنم و خداراهزاران بار شکر گفتم که این پول راازراه خدمت ابی عبدالله نصیبم کرد.

    • با سلام ظاهرا دلیل شما منطقی است و از شما عذرخواهی می کنم اما به هر حال حسنات الابرار سیئات المقربین ، از ما که در جامعه زندگی می کنیم و ظاهرمان گویای اعتقاداتمان می باشد انتظار می رود مطابق آن عمل کنیم تا خدای نکرده بازار ریاکاری در جامعه رواج نیابد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد