wordpress theme

۵۹ – ایران و استراتژی قورباغه پخته Iran and strategy boiled frog

بسمه تعالی

در صفحه ۳۳ کتاب پنجمین فرمان تالیف پیتر سنگه ، ماجرای قورباغۀ پخته را بشرح ذیل تعریف می کند . اگر قورباغه ای را درون آب داغ بیندازیم بلافاصله به بیرون می جهد اما اگر ابتدا او را داخل ظرف آب سرد قرار دهیم و سپس بتدریج حرارت ظرف را بالا برده و داغ کنیم چون دمای بدنش با حرارت آب سنخیت پیدا کرده است لذا بحران در پیش رو را درک نکرده و ظرف را ترک نمی کند و در نتیجه در مرحلۀ جوش هم دیگر بعلت سست شدن بدنش قدرت جهیدن نداشته  و پخته شده  و می میرد .

اتفاق مشابهی نیز در دهۀ ۱۹۶۰ میلادی در آمریکا در مبحث خودروسازی رخ داد بدین صورت که در این دهه ژاپن طی سالها و با شیبی ملایم شروع به تصرف بازار خودروی آمریکا نمود بطوری که در سال ۱۹۸۹ حدود ۳۰ درصد بازار خودروی آمریکا را از آن خود کرد.

ما نیز در بسیاری نقاط از مضرات این استراتژی بی نصیب نبوده ایم که یک مثال آن تهاجم نرم فرهنگی می باشد که توسط انواع سایتهای ضد اخلاقی در کشور رواج داده شده و ما هم با اقدامات ظاهری و نمایشی و نه بنیادی عمل کردیم و نتیجه آن را در میان جوانان و نسل جدید در شدت اعتقادات و پوشاک و رفتارشان می بینیم . اگر ماجرای فرمایش پیامبر عظیم الشان را در زمان بازگشت از جنگی شدید و پر مخاطره و با بدنهای مجروح بیاد داشته باشید که می فرمایند حالا مجددا حاضر شوید تا به جهاد اکبر و به جنگ بزرگتر برویم که با سوال جنگاوران اسلام مواجه می شوند که مگر از این جنگ فعلی مان هم جنگ بزرگتر وجود دارد ؟ که پیامبر پاسخ می دهند آری جهاد با نفس. آری ، آموزش و ترغیب و تشویق جهاد با نفس به آحاد کشور و مخصوصا نوجوانان و جوانان است که کشور را بیمه کرده و بقای کشور را در تلاطم بحرانهای فرهنگی و اقتصادی و سیاسی تضمین خواهد نمود.

حال از شما سوال می کنم چه کسی مسئول توجه و تدوین راهکار جهت این معضل است ؟

و افدامات بنیادی جهت مبارزه با این معضل کدام است ؟

 

تحلیل وضعیت موجود و اقدامات پیشنهادی

 

۱- تمرکز منابع در جهت ترویج فرهنگ استراتژی قرآن های انسانی : یعنی پرورش افرادی که حافظ قرآن باشند بدون در نظر گرفتن اینکه آیا این فرد قرآن را در زندگی اش هم پیاده کرده یا خیر .

راهکار : پیاده سازی استراتژی انسان های قرآنی بجای استراتژی قرآن های انسانی :

۱- ابتدا شناسایی موضوعات مختلف اخلاقی و راهکارهای  قرآن مجید جهت رفع معضلات اخلاقی یا توسعه موارد مفید ،

۲- شناسایی افراد دارای استعدادهای قرآنی و آموزش موضوعات بند یک بر روی ایشان ،

ادامه دارد

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.bigtheme.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد