wordpress theme

۶۳ -نظام علت و معلولی causal system

بنام خدا

 

با سلام  و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

دانشجويي پس از جلسۀ امتحان به نزد پدر رفت و  گفت پدر امروز با دهان روزه و علارغم دعای شما از نتیجۀ امتحان راضی نیستم .چرا خداوند به من توجه نکرد؟ پس خداوند مرا دوست ندارد و…..

متاسفانه اشتباهی که اکثر ما به آن مبتلا هستیم این است که دستورات اسلام را علت یا معلول می پنداریم در صورتی که اسلام نه علت است و نه معلول بلکه اسلام درس آیین و روش زندگی است که تنها در بستر عمل به احکام آن ، آنگاه بر اساس قانون علت و معلول ،  هم خیر دنیا و هم خیر آخرت برایمان شکل می گیرد.

پس انسان مسلمان اگر از صبح تا شب فقط فرآن و یا نماز و ادعیه بخواند، نه دنیا و نه آخرتش آباد نخواهد شد چرا که اسلام دین عمل است و قرآن نور است و نور مسیر زندگی را روشن می کند و قرائت آن زمانی که همراه با کسب معرفت و شناخت و سپس عمل به احکام آن باشد می تواند موثر در زندگانی باشد و فلسفۀ اصلی قرائت آنها که در مرحلۀ آخر مراحل ۱۲ گانۀ درخت سعادت می باشند ، بستر سازی و آماده شدن جهت به یاد خداوند بودن برای رعایت تقواست تا  سنخیت با صفات مطلوب خداوند پیدا کرده و آنگاه در پیشگاه او توسلاتمان مقبول افتد و مورد عنایتش قرار گیریم و قلوبمان به نور ایمان و معرفت روشن گردد تا او را و آنچه او خلق کرده را دوست بداریم و سپس با تواضع قلبی اعمالمان به زینت ادب مزین شود و با شکر نعمتهایش در بستر ادب ، رضایت او را کسب کرده و در دو جهان سعادتمند شویم.

پس عمل که در مرحلۀ سوم است تعیین کنندۀ سرنوشت ماست و ۹ مرحلۀ قبل از آن ، بستر سازان سعادت و خوشبختی هستند .

” و من یعمل مثقال ذره خیرا یره و من یعمل مثقال ذره شر یره ” .

پس  ای عزیز ، نگاه را باید به دین دقیق  نموده و هر حکمی را در جایگاه خودش درک نماییم.

خداوندا ما را در کسب معرفت به احکام و عمل به آنها و مخصوصا رعایت تقوا کمک و یاری بفرما تا در پرتو این عمل ، بهترین نتایج را در نظام علت و معلولی که بر عالم حاکم نموده ای کسب کنیم.

آمین یا رب العالمین

 

logo2

 

 

 

 

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.bigtheme.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد