wordpress theme

۷۴ -ماجرای شاه توت The story Blackberry و توصیه خادم مرحوم شیخ جعفر مجتهدی رحمه الله علیه

با سلام خدمت دوستان عزیز

باور کنیم که اقدامات و خدماتی که برای زائرین حرم حضرت رضا علیه السلام انجام دهیم کاملا مورد عنایت حضرت است.دلیل این مدعا حادثه ای است که در ذیل تقدیم عزیزان می شود:

ماجرای شاه توت: هفته قبل در هنگام کشیک حرم ماجرایی را آقای سید جلال صاحبکار که از کفشداران کشیک پنج روز هستند بیان فرمودند که خدمت دوستان عرض می کنم. ایشان فرمود حدود سال ۱۳۷۲ ، روزی هنگام کشیک من که آن زمان از مسئولین کشیک سوم روز بودم آقای اکبر شمشه که هم اکنون هم در کشیک سوم کفشداران روز هستند به من فرمودند که در منزلم یک درخت شاه توت دارم و یکی از همکاران را همراه من بفرستید تا برای عصرانه بقیه همکاران از محصول این درخت بیاورم که من ضمن موافقت یکی از همکاران را همراه وی اعزام کردم .آنها ساعتی بعد با مقدار زیادی شاه توت مراجعت نمودند و عصر ظرف بزرگی هم برای دفتر فرستادند .من دیدم مقدار آن زیاد است لذا تصمیم گرفتم مقداری برای همکاران مسئول دفتر خدام مستقر در صحن آزادی ارسال نمایم لذا مقداری از آن را در ظرف دیگری ریخته و توسط یکی از همکاران ارسال نمودم .از طرفی همزمان یکی از زائرین محترم و معتقد پاکستانی گویا خواب نما شده بود  که جهت شفای همسرش به حرم برود و از حرم رضوی شاه توت بگیرد و اصرار او امان مسئولین دفتر خدام را بریده بود و رسیدن همزمان شاه توتهای ارسالی از دفتر کفشداری گره گشای مساله شد. حال وقتی با دقت بیشتری به ماجرا بیندیشیم متوجه می شویم زمانی که خداوند بخواهد حاجت زائر  خود را برآورده به خیر کند مقدمات را چقدر دقیق آماده می کند . که بطور مثال اگر به دل آقای شمشه خطور نمی کرد که شاه توتها را هدیه کند یا آقای صاحبکار همکاری نمی کرد یا اگر دقیقه ای شاه توتها زودتر یا دیرتر می رسید به یقین تقاضای آن زائر اجابت نمی شد.

به بنده گر نظر از لطف ابن بوتراب کند                                به آسمان رود و کار آفتاب کند

ای سند نجات من ولایت تو یا رضا (ع)                صحن نو و عتیق تو کعبه و کربلا رضا(ع)

دلم بود به یاد تو مدینه الرضا رضا(ع)                  زیارتت به دین من زیارت خدا رضا(ع)

تو و کرامتت مرا زخود مکن جدا رضا(ع)               رضا رضا رضا رضا رضا رضا رضا رضا(ع)

شهی که خاک توس از او آمده محترم تویی        مهی که نور می دهد بر عرب و عجم تویی

رئوف اهل بیتی و ولی ذوالکرم تویی                  به مسجد الحرام دل ، قبله تویی حرم تویی

صفا و مروه می کند با حرمت صفا رضا(ع)          رضا رضا رضا رضا رضا رضا رضا رضا(ع)

منم که بین طوطیان گرم ترانه توام                   کبوتری شکسته پر در آشیانه توام

نیازمند گندمی در آستانه توام                         بال زنان دور و بر نقاره خانه توام

اگر پرم زکوی تو بگو پرم کجا رضا(ع)                  رضا رضا رضا رضا رضا رضا رضا رضا(ع)

لحظه به لحظه دم به دم بر حرمت سلام من       به غرفه های مرقدت خورده گره زمام من

در حرمت گرفته ام ذکر رضا رضا رضا(ع)             رضا رضا رضا رضا رضا رضا رضا رضا(ع)

 

ضمنا چند هفته قبل در کفشداری ۱۱ واقع در صحن گوهرشاد توفیق ملاقات خادم مخصوص مرحوم شیخ جعفر مجتهدی رحمه الله علیه را داشتم که ایشان به نقل از مرحوم شیخ سه توصیه فرمودند:

۱- جهت سلامت : صبح ها هفت مرتبه عبارت ” یا حافظ “ را قرائت نماییم ،

۲- جهت رفع مشکلات : صبح ها ۱۹ مرتبه توسل ذیل را پس از نماز صبح قرائت نماییم ” نجاتا منک یا سید الکریم  نجنا و خلصنا بحق بسم الله الرحمان الرحیم “

۳- جهت برآورده شدن حاجات : ۱۴ صلوات +دو رکعت نماز + پس از نماز در سجده ۱۱۰ مرتبه بگوییم ” سهل بفضلک یا عزیز”

ان شاءالله خداوند اسباب گشایش  امور و توسعه رزق و روزی و رفع مشکلات را برای همه مومنین و پاکان حاصل بفرماید و با آرزوی کسب عنایت و معرفت مقام حضرت رضا علیه السلام

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.bigtheme.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد