wordpress theme

۷۷ – نقطه عطف Turning point

بنام خداوند غفور که بهترین مولا و بهترین یاور یعنی نعم المولی و نعم النصیر  است ؛

در ارزیابی یک درخت میوه معمولا به کیفیت میوه یعنی آخرین خروجی آن توجه می کنیم  اما برای رسیدن به آن میوه بایستی بسترهای آن را شناسایی نمود  که به ترتیب عبارتند از :  ۱- میوه ، ۲- ساقه ، ۳- شاخه ، ۴- تنه ، ۵- ریشه و ۶- دانه ۷- زمین ، و بسترهای پایین تر مهمترند یعنی زمین مهمتر از دانه و دانه مهمتر از ریشه و ریشه مهمتر از تنه است و برای رسیدن به هدف یعنی میوه بایستی ابتدا زمین و بعد دانه مناسب را انتخاب نموده و کاشت سپس  تنه و شاخه و ساقه ها را با مراقبت حفظ نمود تا بتوان در نهایت میوه ایده آل را بدست آورد.

حال در خصوص موفقیت و خوشبختی افراد برخی بسترهای آن به ترتیب عبارتند از :  ۱- عمل و تلاش   ۲- انتخاب   ۳-انگیزه    ۴-باور    ۵- معرفت .

معرفت و شناخت به ما باور قلبی میدهد و باورها در ما انگیزه ایجاد می کنند و انگیزه ها ما را  وادار به انتخاب و انتخابها با تلاش می توانند منجر به سعادت و خوشبختی و موفقیت ما شوند.

اما نقطه عطف تعیین کننده میزان موفقیت و خوشبختی یا عدم موفقیت و سعادت ما، مرحله سوم یعنی انتخاب است .یک کارگز ساده  روزمزد اگر در زمانی که به اختیار  و یا به اجبار، فرصت انتخاب میان تفریح و استراحت و تحصیل و مطالعه داشت  ، انتخاب درستی می کرد شاید اینک شغل و منصب بالاتری در اجتماع داشت . تک تک ما اگر به زندگی خود بنگریم این نقاط عطف را خواهیم دید که انتخابها چگونه مسیر زندگی ما را تغییر داده اند. انتخاب شغل ، انتخاب شریک کاری ، انتخاب همسر ، انتخاب خانه ، انتخاب خودرو و….ودر تمام انتخابها تنها و تنها و تنها شخص خودمان مسئول است و احدی دیگر مقصر نیست و گناه را به گردن روزگار و پدر و مادر و شریک و همسر و…انداختن نشانه حماقت و بی مسئولیتی فرد است.

پس تعیین کننده  و ترسیم کننده سرنوشت و آینده و میزان موفقیت و سعادت ما و نقطه عطف و مهمترین مرحله میان این ۵ مرحله ، مرحله انتخاب است .

در نتیجه لازم است برای اجتناب از بیراهه رفتن در زندگی به بسترهای انتخاب کاملا توجه نماییم یعنی با پذیرفتن اینکه شخص خودمان معمار سرنوشتمان هستیم در هر انتخابی ابتدا شناخت خودمان را توسط صبر و متانت و بررسی و مطالعه و تفکر  و مشورت با خبرگان ، بالا برده و کامل نماییم تا باورها و سپس انگیزه های  صحیح در قلبمان شکل بگیرد و آنگاه عقل و تدبیر که در خدمت قلب است می تواند با انتخاب بهترین و مناسب ترین گزینه ها ، ما را بسوی موفقیت و کامیابی در زندگی دنیوی و اخروی سوق دهد .

حال با درک اهمیت کسب معرفت و شناخت در ترسیم سرنوشت ، باید بدانیم از مهمترین روشهای شناخت ، تکنیک و روش کوچینگ است که در آن مربی یک آئینه تمام قد مقابل کوچی یعنی مراجعه کننده قرار می دهد تا خودش به اعماق باورهایش رفته و باورهای خوب و بد را شناسایی و سپس با تقویت باورهای خوب و حذف باورهای غلط از قلبش ، با ایجاد و ترسیم انگیزه های مناسب ، در میان انواع انتخاب ها ،بهترین ها را برگزیند تا بسوی سعادت و خوشبختی در زندگی دنیوی و اخروی پیش رود. ان شاءالله

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

 • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
 • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
 • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
 • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
 • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.bigtheme.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
 • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

9 نظر

 1. ممنون از مطالبی که به اشتراک می گذارید موفق باشید

 2. سلام خیلی ممنون اشتراک گذاری خیلی خوبی دارید
  استفاده کردیم از مطالب خوبتون
  موفق و پیروز باشید.

 3. سلام.مطالب سایت عالیه.ممنون از شما.به امید توفیق روزافزون.

 4. سلام و سپااس
  در زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترینید..

  • سلام .بزرگان می گویند اگر کسی را دوست داری در جهت اهدافش او همراه کن.من بشدت خداوند را دوست دارم و بالطبع بندگان او را هم دوست دارم. اما دوست داشت چند شرط دارد ۱-ابراز دوستی ۲- اثبات دوستی . لذا چون بهترین نسخه برای خوشبختی انسانها را در اصلاح باورهای مخرب و ایجاد باورهای خوب می دانم لذا سعی کرده ام با قرار دادن مطالب و مقالات و سخنرانی های مرتبت در این مسیر گام بردارم. متواضعانه ممنون راهنمایی های دوستان عزیز بوده و دعا بفرمایید خداوند توفیق خدمت دهد.

 5. ممنون از توضیحات مفید و کاربردیتون موفق باشید
  با تشکر

 6. آتلیه عروس غرب تهران

  تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

 7. تشکر و قدردانی از اشتراک گذاری های جذاب و عالیتون
  به امید موفقیت های بیشتر

 8. سلام سایت خووبی دارید ممنون از مطلب خوبی که به اشتراک گذاشتید .. موفق باشید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد