wordpress theme

۵۱ – خدامی مقامات کشوری

 

بسمه تعالی

با سلام عطف دیدگاه جناب ضرغامی در خصوص تقاضای خدامی مقامات کشوری ، صرفا بعنوان یکی از خدام کفشدار بارگاه رضوی که هیچ منصبی هم در تشکیلات آستان قدس ندارد باستحضار میرساند که بارگاه ملکوتی رضوی هیچگاه نیازمند حضور احدی از دولتمردان و صاحب منصبان نبوده و نیست و هرگز نخواهد بود بلکه این ماییم که شدیدا نیازمند حضور در این مکان مقدس و درک عنایت حضرتش هستیم. حال بنابه جهان بینی فرد ، گاهی نیازهای خودش ، گاهی نیازهای خانواده و گاهی نیازهای کل جامعه و بشریت مد افراد نظر میباشد .اما چگونه؟ پاسخ این پرسش از سه منبع میتواند الهام گیرد : عقل، تجربه و الهی. عقل گاهی به خطا میرود مثلا میگوید ” هرچیزی ارزش یکبار امتحان دارد ” اما این اندیشه خطاست زیرا فی المثل یکبار که سیم برق را امتحان بکنیم شاید بار آخرمان باشد یا اکثر معتادان به شیشه با همین فکر اقدام و معتاد شدند. تجربه نیز گاهی بخطا میرود و مثال آن آزمایش موش هایی است که به استخر ریخته میشوند تا استقامتشان ثبت شود که پس از حدود ۱۷ دقیقه همگی میمیرند .پس نتیجه میگیریم بر اساس تجربه عمر موش در آب ۱۷ دقیقه است اما زمانی که برای گروهی دیگر از موشها شرایط را عوض میکنیم و مثلا پس از ۱۰ دقیقه که هنوز نمرده اند آنها را از آب خارج و بعد از چند دقیقه استراحت مجددا در آب می اندازیم میبینیم حدود ۳۶ ساعت طول میکشد تا آخرین موش بمیرد.چرا ؟ زیرا گروه اول امید به نجات نداشتند اما گروه دوم یکبار نجات پیدا کردند لذا امید به نجات داشتند در نتیجه دست از تلاش بر نداشته و ۳۶ ساعت مقاومت کردند .از این آزمایش دو نتیجه میتوان گرفت .یکی اینکه به تجربه نمیتوان اعتماد کرد و دوم اینکه تغییر باورها گاهی انقلابی در فرد ایجاد میکند که میتواند موجب تلاش و موفقیت دنیوی و اخروی او شود.حال این باورهای سودمند را از کجا کسب کنیم؟ پاسخ ما در گروه سوم است که باورهای الهی است که از جانب خداوند و توسط پیامبران و ائمه معصومین علیهم السلام جاری گشته است . یکی از باورها، فرمایش قرآن مجید در آیه ۱۱ سوره مبارکه رعد است ” ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم ” یعنی خداوند حال اقوام را بسوی خوبی یا بدی تغییر نمیدهد مگر آنکه نفوسشان تغییر نمایند یا به بیانی دیگر جوامع با رعایت یا عدم رعایت تقوا و اخلاقیات مستعد نزول رحمت یا نقمت میشوند و این قانون خداوند است و تایید آن را در آیات ۷ تا ۱۴ سوره والفجر میبینیم انجا که قران مجید اقوام عاد و ثمود و فرعون را در اوج قدرت مثال میزند که دو صفت پیدا کردند و تازیانه های عذاب الهی بر ایشان نازل شد یکی طغیان کردند و دیگر در فساد زیاده روی کردند ” الم تر کیف فعل ربک بعاد ارم ذات العماد التی لم یخلق مثلها فی البلاد و ثمود الذین جابوا الصخر بالواد و فرعون ذی الاوتاد الذین طغوا فی البلاد فاکثروا فیها الفساد فصب علیهم ربک سوط عذاب ان ربک لبالمرصاد “.
حال با عنایت به مطالب بالا بلاشک نجات جامعه در ترویج رعایت تقوای الهی و اخلاقیات است تا جامعه لیاقت نزول رحمت های الهی را پیدا نماید .اگر فقط به سیر کردن جوامع نیازمند اقدام کنیم فقط به” بودن ” آنها اندیشیده ایم و از ” شدن ” آنها غافل شده ایم در حالی که باید دید این جامعه چه معضلات بی تقوایی و ضد اخلاقی داشته که مستوجب انواع نقمت ها نظیر سیل و زلزله و کم آبی و مدیران بعضا نالایق و انواع بلیه و کلاهبرداری های بزرگ و اختلاس ها و …شده است . اینجاست که لزوم حضور مدیران ارشد اجرایی کشور در این بارگاه منور درک میشود چرا که هدایت ایشان ترویج لیاقتها و هدایت کشورخواهد بود زیرا سکان کشتی کشور در دست ایشان است. اگر به بخش مقالات شگفت” سایت درخت سعادت” مراجعه فرمایید نمونه هایی از عنایات حضرت رضا علیه السلام ، نظیر ماجرای اقایان شعبانی و مرحوم سید محسن زیارت نیا و مجتبوی و ماجرای خلع ید و….را مستندا و بلاواسطه از خود خدام ملاحظه خواهید نمود و درک خواهد شد که ” تسمع کلامی و ترد سلامی ” کاملا عینیت داشته و عنایت و نگاه زیبا و نافذ حضرت رضا علیه السلام که عین الله و یدالله و مظهر کامل صفات خداوند میباشند بر تمامی مخلوقات و زوار حضرتش اشراف کامل دارد. زمانی که یک مسئول در این مکان مقدس حضور داشته باشد و به معاد بیندیشد مسلما پندار و گفتار و کردار او رنگ خدایی یافته و در نهایت هم خودش و هم جامعه منتفع خواهند شد . استاد اخلاق مرحوم اقای مولوی قندهاری رحمت الله علیه که ۹ عدد از سخنرانی هایشان در سایت موجود میباشد ، سالها قبل یکی از شاگردانشان که دارای مکاشفه بود به من گفت ” مدتی قبل یکی از همسایه های من که روحانی بوده و سابقه حضور در جبهه هم داشت ، فوت کرد .من او را در مکاشفات خودم دیدم در حالی که عده ای شهدا در حال محاکمه او بودند.علت را که جویا شدم گفتند فلان روز و فلان ساعت ایشان در جبهه برای ما از مزایای شهادت سخن میگفت ، چرا خودش به حرفش اعتقاد نداشت ؟ من اعتراض کرده و گفتم شما که به فیض شهادت رسیده و در بهشت هستید چکار به نیت او دارید؟ گفتند بلی ما در بهشت هستیم اما او چرا به حرفش اعتقاد نداشت .
زمانی که در برزخ به نیت ما هم توجه شود وای بحال تک تک ما که پست و مقام و اموال و مسئولیتی داشته باشیم که ” فی حلالها حساب و فی حرامها عغاب ” است یعنی از حلال ما حساب کشیده خواهد شد که از چه راهی کسب و در چه راهی صرف کرده ایم و حرام که دیگر جای خود دارد و بایستی جوابگوی شهدا و جانبازان و خانواده ایشان و تمامی احاد این مردم چه گذشتگان و چه آیندگان باشیم. متاسفانه حدود چهل سال از انقلاب میگذرد و فرهنگ فعلی جامعه در شان این انقلاب نیست و شاید یکی از علل آن عدم کار بر روی اصلاح باورهای جامعه باشد .چهل سال روی قران کار کردیم اما بر روی قران های انسانی یعنی انسانهایی که حافظ قرآنند در حالی که بایستی روی انسانهای قرانی کار میکردیم یعنی ساختن انسانهایی که پیامها و باورهای قران در دلهایشان نشسته باشد و مدیران سابق و فعلی صدا و سیما با تهیه انواع فیلم ها و نمایشنامه ها و جلسات سخنرانی و آموزش و پرورش با تدوین کتب درسی نشاءت گرفته از باورهای قرانی میتوانستد و میتوانند در انتقال پیامهای سازنده قران به اذهان مردم و شکل گیری باورهای قرانی احاد جامعه و در نتیجه نزول رحمتهای الهی تاثیر داشته باشند .بقول شهید بزرگوار بهشتی ؛

” بهشت را به بها میدهند نه به بهانه “.
والسلام علی من تبع الهدی

 

 

 

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.bigtheme.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد