بسم الله الرحمن الرحیم
آمار بازدید
  • 549
  • 14,607
  • 440,485
  • 1,231,519
  • 9,789,048

۱۷۳ – سرقت

بسمه تعالی
سالها قبل همراه یکی از دوستان به شرکتی از شرکتهای اقماری ایران خودرو که در حال ورشکستگی بود برای نجات آن رفتیم .روزی سراغ صندوق پیشنهادات رفتم دیدم هیچ خبری نیست لذا دستور دادم به تعداد پرسنل پاکت و کاغذ خریداری و تحویلشان گردید و به آنان گفته شد فردا صبح قبل از ورود نظرات را بی نام نوشته و تحویل حراست بدهید و کسی که نیاورد از ورودش جلوگیری خواهد شد‌ .به این ترتیب باب ارائه نظرات باز شد از جمله یکی پیشنهاد کرده بود از پرسنل تعهد گرفته شود تا ۶ ماه ایاب و ذهاب با خودشان باشد در عوض با پولی که به رانندگان جهت حمل پرسنل داده میشد یک دوچرخه دنده ای برای پرسنل خریداری و به ایشان داده شود. این اقدام مزایای زیادی هم برای پرسنل و هم برای جامعه و محیط زیست داشت. این یک نمونه عالی از تشویق پرسنل به ارائه نظراتشان در جهت بهینه شدن و رشد شرکتها و ادارات میباشد.
از جمله یکی از معضلات شهرها بروز حادثه سرقت از اتومبیلهاست که پیشنهاد جهت مبارزه با ان تقدیم میشود:
۱- اضافه کردن مبلغی جزیی به قبضهای شهری و بعد بیمه کردن جامعه در برابر وقوع سرقت از منازل و اتومبیلها که با مدیریت و تایید پلیس محلی انجام گیرد.
۲- اضافه کردن مبلغی بصورت شناور در حقوق رفتگران و پلیسهای مناطق که تنها در صورتی که سرقتی در منطقه انان انجام نشود بطور ماهانه لحاظ شده و پرداخت گردد. این اقدام موجب میشود رفتگران که از ساعات اولیه روز مشغول نظافت هستند یاران مخفی پلیس شده و به جلوگیری از وقوع سرقتها حساس شوند.
پس با اجرای این اقدامات اولا تا حد زیادی از سرقت جلوگیری شده و ثانیا در صورت وقوع سرقت تبعات ان برای اسیب دیدگان جبران میشود.البته مسلما پرسنلی که سالها در هر رسته ای تجربه کاری دارند بهتر از من میتوانند ارائه طریق نموده و مجموعه را متعالی نمایند.

با احترام – حسن زاده

 

 

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top