wordpress theme

۸-توصیه بهداشتی ساده و مفید و کم خرج

با سلام و احترام

روزی بوعلی سینا  در مسیری با شیطان برخورد کرد .شیطان از او سوال کرد چند دقیقه قبل باران آمده و من که شیطان هستم خیس شدم تو چکار کردی که خیس نشدی؟ بوعلی اشاره ای به دیگی همراه داشت کرد و گفت هرچه هست مربوط به این این دیگ است و حاضرم در مقابل کتاب جادویت آن را به تو  بدهم شیطان فکری کرد و گفت من که وردهای کتاب را از حفظم لذا موافقت کرد و کتاب را داد و دیگ را گرفت. اما هرچه درون دیگ را نگاه کرد چیزی نیافت لذا پرسید نحوه عملکردش چگونه است که بوعلی گفت بسیار ساده است هرگاه باران آمد لباسهایت را در آور و درون دیگ بگذار و رویش بنشین و چون باران بند آمد مجددا آنها را بپوش.”نقل از کتاب داستانهای بوعلی مرحوم صبحی”

گاهی اقداماتی ساده اثرات بسیار مفیدی دارند، نظیر موارد بهداشتی ذیل که به  استحضار می رسد :

 

مخلوط بسیار مفید جهت بهداشت دهان و دندانها :

چند سال قبل پدرم جهت جرم گیری دندانهایش نزد یک خانم دکتر دندانپزشک رفت اما پس از مدتی دندانهایش بدون هیچ پوسیدگی لق شده و شروع به افتادن کردند بطوری که چند ماه بعد  مجبور شد دست دندان کامل مصنوعی استفاده نمایدکه احتمال مربوط به نوع مواد بکار برده شده بود . البته نمی توان گفت که مواد دیگر هم چنین است اما عقل حکم می کند تا زمانی که مواد طبیعی وجود داشته باشد بهتر است از مواد طبیعی استفاده نمود .در این راستا مورد ذیل تقدیم حضور میگردد :

۱٫مواد لازم : ۱٫٫نمک بهداشتی ۲٫٫آب لیمو

۲٫روش تهیه : ابتدا  لیوانی تا نصفه نمک ریخته و سپس تا همان سطح نمکها  آب ریخته و یک قاشق هم آب لیمو به آن اضافه می نماییم .حال یک خمیر نمکی بدست می آید که می توان شب ها قبل از خواب و یا صبح ها حتی بعد از مسواک با خمیر دندان ، دندانها را با آن مسواک زد .البته ابتدا ممکن است احساس سوزش نماییم که بعدا رفع خواهد شد.

۳٫ خواص : این عمل سه مزیت دارد :

۱٫٫بلورهای نمک بعنوان جرم گیری عمل نموده و دندانها سفید تر خواهند شد ،

۲٫٫مخلوط غلیظ نمکی فوق بنا به خاصیت اسمزی آب بافتهای لثه ها را کشیده لذا بافتها محکم تر خواهند شد ،

۳٫٫ مخلوط غلیظ نمکی فوق خاصیت میکرب کشی داشته و لذا میزان باکتری های مضر محیط  دهانی را کاهش خواهند داد.

با آرزوی سلامت و سعادت آن عزیز

ادامه دارد

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.bigtheme.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

یک نظر

  1. Just found your blog while trying to find a recipe for pumpkin chocolate chip cookies. Glad I did, I think you just might be a long lost sister or sonighemt. Anyhow, glad I found your blog and I can't wait to see more.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد