بسم الله الرحمن الرحیم
آمار بازدید
  • 2,399
  • 12,865
  • 434,752
  • 1,619,878
  • 10,208,644

۱۶۱ -چرا ما اینگونه نباشیم؟

 

بسمه تعالی
۱ – ماجرای استاد کاظم نیکنام در بخش سخنرانی های صفات متقین همین سایت در مورد کارگر شوفاژکار:

استاد کاظم نیکنام در یکی از سخنرانی ها میفرمایند” یکی از دوستانم که در خارج کشور زندگی می کند برایم نقل کرد روزی شوفاژ منزل خراب شد و بناچار کارگری را جهت تعمیر آوردم .نزدیک ظهر و موقع نهار شد و ما او را به نهار دعوت کردیم. او ابتدا نپذیرفت ولی با اصرار ما قبول کرد. اما ساعت پایان کار دیدیم هنوز مشغول کار است .به او گفتیم کارش را تعطیل کند اما او گفت من نیم ساعت برای نهار تعطیل کردم لذا باید نیم ساعت بیشتر کار کنم .گفتیم ما راضی هستیم کار را تعطیل کن اما او پاسخ عجیبی داد او گفت من برای شما کار نکردم من برای کشورم کار کردم و اگر کارم را تعطیل کنم به کشورم خیانت کردم و کشورم در این دنیای رقابت عقب می ماند !

۲- خاطره خواهرم در مورد رسم موجود در جامعه ایتالیا برای تهیه جهیزیه:
چند روز قبل با خواهرم که حدود سی سال است مقیم ایتالیا است تماس داشتم . صحبت از ازدواج و مشکلات آن در جامعه ایران شد که او گفت اینجا ازدواج بسیار ساده و آسان برگزار میشود و ریخت و پاش هایی که در ایران وجود دارد اصلا در آنجا وجود ندارد و ما ایرانیان مقیم ایتالیا نیز با آن همسو شده ایم .مثلا هنگام تهیه لوازم جهیزیه خانواده عروس نزد یکی از فروشگاه های لوازم منزل رفته و لیستی از وسایل کسری که برای شروع زندگی زوج جوان مورد نیاز است را به فروشگاه میدهند و آن لیست و ادرس فروشگاه را به فامیل خود نیز میدهند و اعلام میکنند هرکس می خواهد هدیه ای بخرید از میان آن لیست و با مراجعه به آن فروشگاه بر اساس توان مالی خود خریداری نماید تا هم کاملا مورد نیاز بوده و هم تکراری نباشد و آن فروشگاه نیز چون همه لوازم از او خریداری می شود تخفیف بسیار خوبی میدهد . اما متاسفانه سنگین بودن قباله ، الزام به گرفتن تالار و باغسرا ، غذاهای آنچنانی و نمایش انواع مد لباسهای شرکت کنندگان آنقدر شرایط را در ایران سخت کرده که کمتر کسی زیر بار ازدواج فرزند می روند و جامعه با مشکل مواجه شده است . آیا در خصوص تسهیل شرایط ازدواج اسلامی اینجا بهتر رعایت میشود یا ایتالیا ؟

در خصوص استفاده از لوازم آرایشی و طلا نیز می گفت دخترهای جوان بسیار کم آرایش می کنند و آرایش کردن مختص خانم های مسن است و استفاده از طلا نیز بسیار کم و اغلب از بدلی جات استفاده میشود.

.باشد که ان شاءالله  هم مسئولین ذیربط سازمان تبلیغات و وزارت ارشاد و صدا و سیما که به ان لقب ” دانشگاه در خانه ” میدهند جهت آموزش آحاد مردم و هم تک تک ما مردم  به خود آییم و بیشتر به توصیه های اسلام عمل کنیم تا غربیان در عمل به اسلام از ما سبقت نگیرند چون خداوند به عمل مردم نگاه می کند نه به ادعا و بقول شهید بهشتی  رحمه الله علیه ” بهشت را به بها میدهند نه به بهانه ” .  با احترام حسن زاده

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top