بسم الله الرحمن الرحیم
آمار بازدید
  • 63
  • 14,607
  • 439,999
  • 1,231,033
  • 9,788,562

۱۷۰ – زنجیره سرنوشت

 

بسمه تعالی

با سلام و عرض ادب

پیامها ، افکار و افکار ، احساسات و احساسات ، باورها و باورها ، رفتارها و رفتارها ، عادات و عادات ، شخصیت و شخصیت سرنوشت ما را میسازند:
۱- پیامها  ۲ – افکار   ۳- احساسات   ۴ – باورها      ۵ – رفتارها      ۶ – عادات ۷ -شخصیت ۸ – سرنوشت ؛
که این هشت مرحله ” زنجیره سرنوشت ” نامیده می شوند.
ابتدای زنجیره سرنوشت ، پیامها میباشد که فرایندی بیرونی و هفت فرایند بعدی درونی هستند و هر مرحله بستر و لازمه بستر بعدی میباشد یعنی پیامها بستر و ایجاد کننده افکار و افکار بستر احساسات و احساسات بستر باورها و باورها بستر رفتارها و رفتارها بستر عادات و عادات بستر شخصیت و شخصیت بستر  سرنوشت افراد میباشند . لذا ضروریست برای داشتن سرنوشت عالی مرحله اول آن یعنی پیامهای دریافتی را مدیریت نماییم که چه پیامها و اطلاعاتی و از چه منابعی دریافت می کنیم .
در مقالات قبل بطور مشروح توضیح داده شد که  باورها میتوانند از سه منبع تامین شوند: ۱ – عقل ، ۲ – تجربه و ۳ – الهی .
۱- اما پیامهایی که منجر به باورهای عقلی میشوند گاهی خطا میکنند نظیر این باور که ” هر چیزی ارزش یکبار امتحان را دارد” . بر اساس این باور ما اگر حتی یکبار به سیم برق دست بزنیم و یا یکبار مواد مخدر ” شیشه ” را استعمال کنیم مرگ ما و معتاد شدن ما حتمی است. پس عقل گاهی خطا میکند لذا عقل مورد وثوق و قابل اعتماد نیست .
۲- پیامهایی که منجر به باورهای تجربی میشوند نیز مورد اعتماد نبوده و بعضا خطا میکنند که مثال آن آزمایش دانشمندان جهت تعیین زمان عمر موشهای ریخته شده به استخر بود  .
۳- معتبرترین پیام ها ، پیامهای الهی میباشند که از ناحیه خداوند متعال و احادیث و روایات ائمه معصومین و پیامبران الهی و مخصوصا قرآن مجید نقل شده است. ما حدود چهل سال که از انقلاب اسلامی می گذرد اما متاسفانه بیشترین تمرکز مسئولین فرهنگی بر روی قرآن های انسانی بوده است یعنی پرورش انسانهایی که مسلط به قرائت صحیح قرآن و همچنین حافظ کل یا بخشهایی از قرآن مجید باشند در صورتی که بایستی بر روی پرورش انسانهای قرآنی کار می شد یعنی پرورش انسانهایی که پیامها و دستورات پرورشی قرآن مجید به دلهایشان نشسته و رفتارها و زندگی شان بر اساس آن باورها شکل گرفته باشد چرا که در تاریخ می خوانیم بسیاری از کسانی که شمشیر بر روی حضرت علی علیه السلام می کشند و بسیاریشان در جنگ جمل کشته می شوند حافظان ظاهر قرآن بوده اند اما مسیر حق را نشناختند .جهت کسب باورهای الهی و قرانی لازم است بر روی آموزش قران مجید کار کرد.آموزش قرآن مجید سه مرحله دارد : قرآن خوانی ، قرآن دانی و قرآن باوری که مرحله سوم بسیار مهمتر است لذا با توجه به اهمیت تاثیر پیام های قرآنی در شکل گیری افکار و احساسات و رفتارها و سرنوشت انسانها اینک ، از ابتدای قرآن مجید به ترتیب برخی آیات پیام گونه ، در قالب لینک تلگرامی در انتهای صفحه اصلی همین سایت انتخاب و تقدیم حضور گردیده است .

با احترام و ادب – حسن زاده

 

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top