wordpress theme

۲۸ -از اعمال مشترک ماه های مبارک رجب و شعبان و رمضان

بسم الله الرحمن الرحيم

هر كس براي خويش پناهي گزيده است             ما در پناه قائم آل محمد يم 

 (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

با صلوات و درود بر ۱۴ نور مقدسه از خاتم الانبياء و المرسلين حضرت محمد صل الله علیه و آله و سلم الي فرزند پاكش حجه ابن الحسن المهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف روحي و روح العالمين لهم الفدا و با آرزوي تعجيل در ظهور حضرتش شمه اي از اعمال سه ماهه مبارك رجب، شعبان و رمضان به نقل از كتب مفاتيح و معراج المومن تقديم مي گردد. عزيزان توجه داشته باشند بسيار پسنديده است كه در انجام اعمال عبادي و ادعيه با نيت قربه الي و رجاء ، اصالتا از طرف خود و نيابتا از طرف ائمه معصومين علیهم السلام و جميع انبياء و اوصياء ملائكه و پدران و مادران خود تا خضرت آدم علی نبینا و آله و علیه السلام و  ارواح مومنين انس و جن و حق داران خود و ملتمسين دعا، اعمال را به جاي آورند تا ان شاء الله بيشتر مورد توجه خداوند متعال قرار گيرد.

الف) از اعمال مشترك ماه مبارك رجب:

۱- نماز شب اول هر ماه كه به فرمايش حضرت صادق علیه السلام ۲ ركعت (حمد+انعام) مي باشد و زيارت ابا عبدالله علیه السلام در روز اول رجب كه داراي فضيلت بسيار مي باشد.

۲- نماز روز اول هر ماه۲ ركعت بوده كه در ركعت اول حمد و ۳۰ توحيد و دوم حمد و ۳۰ قدر مي باشد و بعد از نماز تصديق دهید.

۳- روزه كه از افضل اعمال است اما اگر كسي بر آن قادر نباشد هر روز صد مرتبه اين تسبيحات را بخواند تا ثواب روزه را دريابد:

سبحان الاله الجليل سبحان من لاينبغي التسبيح الاله سبحان الاعزالاكرم سبحان من لبس العزّ و هو له اهل. بعلاوه اگر كسي سه روز پنجشنبه و جمعه و شنبه را در ماه رجب و ديگر ماه هاي حرام روزه بگيرد خداوند ثواب ۹۰۰ سال عبادت برايش بنويسد.

۴- فرمايش پيامبر صل الله علیه و آله و سلم : بگوييد در ماه رجب ۱۰۰ مرتبه (استغفر الله الذي لا اله هو وحده لاشريك له و اتوب اليه) و ختم نماييد به صدقه تا خداوند ختم فرمايد برايتان برحمت و مغفرت و كسي كه ۴۰۰ مرتبه بگويد نويسند برايش اجر ۱۰۰ شهيد.

۵- فرمايش پيامبر صل الله علیه و آله و سلم : هر كه گويد در اين ماه هزار مرتبه لااله الا الله خداوند نويسد برايش صد هزار حسنه و بنا فرمايد براي او ۱۰۰ شهر در بهشت.

۶- روايت شده ۷۰ مرتبه صبح و ۷۰ مرتبه وقت پسين بگوييد: (استغفر الله و اتوب اليه) و چون تمام شد دستها را بلند كرده و بگوييد (اللهم اغفرلي وتب علي) پس اگر در ماه مبارك رجب بميري خدا از تو راضي باشد و آتش ترا مس نكند.

۷- در جمیع اين ماه ۱۰۰۰ مرتبه بگويید  : استغفرالله ذالجلال و الاكرام من جميع الذنوب و الاثام .

۸- فرمايش پيامبر صل الله علیه و آله و سلم : بخوانيد ده هزار يا هزار يا صد مرتبه سوره توحيد.

۹- فرمايش پيامبر صل الله علیه و آله و سلم : بجای آورید در يك شب از اين ماه ۲ ركعت نماز و در هر ركعت يك حمد و ۵۰ توحيد تا گويا صد سال روزه گرفته باشید در راه خدا.

۱۰- نماز هر شب ماه مبارك رجب : ۲ ركعت، در هر ركعت حمد و ۳ كافرون و ۱ توحيد و بعد از اسلام دعاي مربوط كه در مفاتيح است.

۱۱- روزه پنج شنبه اول ماه رجب و نماز شب جمعه اول اين ماه (ليله الرغايب) بصورت حمد و ۳ قدر و ۱۲ توحيد در ۱۲ ركعت بين مغرب و عشاء با دماهاي مربوطه  در مفاتيح ،  طبق فرمايش حضرت رسول صل الله علیه و آله و سلم  جهت برآمدن حاجات دين و دنيا بوده و فضيلت بسيار دارد.

۱۲- به روايت از پيامبر صل الله علیه و آله و سلم : هر كه در روز جمعه ماه رجب ۴ ركعت (حمد+ ۷ آيه الكرسي+ ۴ توحيد) بخواند و بعد ۱۰ مرتبه بگويد (استغفر الله الذي لا اله الا هو و اسئله التوبه) خداوند تا روزي كه بميرد هر روز هزار حسنه و به هر آيه شهري در بهشت عطا فرمايد.

۱۳- روز سوم شهادت حضرت هادي علیه السلام  و روز ۲۵ رجب شهادت حضرت موسي ابن جعفر علیه السلام  است و بسيار مطلوب است قرائت زيارت آن بزرگواران در مفاتيح همراه با نماز زيارت.

۱۴- روزهاي مهم ماه مبارك رجب براي روزه گرفتن: تمام ماه يا روزهاي ۱، ۲، ۱۰، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹ و روز آخر.

توجه: روزهاي ۱۳، ۱۴ و ۱۵ براي انجام اعمال ام داوود و اعتكاف در مساجد جامع بسيارفضیلت دارد همچنين از قرائت زيارت اباعبدالله (ع) در نيمه رجب غفلت نشود.

ب: از اعمال مشترك ماه مبارك شعبان:

۱- بعد از نماز شب اول و روز اول ماه، روزه روزهاي ۲شنبه و ۵شنبه هر هفته داراي ثواب بسيار مي باشد.

۲- سيد بن طاووس از حضرت رسول صل الله علیه و آله و سلم ثواب بسيار نقل كرده براي كسي كه سه روز اول را روزه گرفته و در شبهاي آن ۲ ركعت نماز (حمد+۱۱ توحيد) به جاي آورد.

۳- هر روز ۷۰ مرتبه بگويد: (استغفرالله و اسئله التوبه).

۴- هر روز ۷۰ مرتبه بگويد: (استغفرالله الذي لا اله الا هو الحي القيوم الرحمن الرحيم و اتوب اليه).

۵- در تمام اين ماه هزار مرتبه بگوييد: (لا اله الا الله و لا نعبد الا اياه مخلصين له الدين و لو كره المشركون) تا عبادت هزار ساله در نامه عملتان نوشته شود.

۶- در هر ۵ شنبه اين ماه ۲ ركعت نماز در هر ركعت حمد و صد توحيد خوانده و بعد از نماز صد صلوات قرائت شود.

۷- قرائت همه روز مناجات شعبانيه.

۸- شب بيست و هفتم :  ۱۲ ركعت در هر ركعت حمد و ۱ سوره بجاي آورید و بعد از سلام نماز آخر بخوانيد هر يك از حمد، فلق، ناس، توحيد و كافرون و قدر و آيه الكرسي را ۷ مرتبه و در انتها دعاي مربوطه را در مفاتيح قرائت فرماييد.

۹- در جمعه آخر شعبان بين نماز ظهر و عصر ۸ ركعت نماز بجاي آوريد ودر هر ركعت حمد و ۵ قدر و ۵ توحيد و ۵ انشراح و بعد از سلام اين دعا را (در معراج المومن) بخوانيد : اللهم يا اكرم من كل كريم و يا اسرع مجيب و يا اقرب سميع اشركني في جميع ما اعطيت عبادك في هذا اليوم و ما قبله و ما بعده بحق محمد و اله و اصحابه و بحق القران العظيم امين امين برحمتك يا ارحم الراحمين .

۱۰- روزهاي مهم براي روزه گرفتن: تمام ماه يا روزهاي ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۱۳، ۱۴، ۱۵ و سه روز آخر ماه كه هر كس اين سه روز را روزه بگيرد ثواب روزه ۲ ماه متوالي برايش نوشته شود.

۱۱- از قرائت زيارت و نماز زيارت اباعبدالله علیه السلام در ۳ شعبان و زيارت و نماز زيارت حضرت ابوالفضل علیه السلام  در چهارم شعبان و زيارت و نماز حضرت سجاد علیه السلام در ۵ شعبان و اعمال سرداب مقدس امام الزمان(عج) همراه با زيارت مخصوص اباعبدالله علیه السلام در نيمه شعبان و ديگر اعمال اين شب در مفاتيح حتما غفلت ننماييد.

ج) ازاعمال مشترك ماه مبارك رمضان :

۱- قرائت دعاي اللهم ارزقني حج البيت الحرام و … دعاي يا علي يا عظيم … و دعاي اللهم ادخل علي اهل القبور و…. و دعاي اللهم رب شهر رمضان … و ديگر ادعيه بعد از نمازهاي فرضيه.

۲- قرائت نماز هر شب ماه رمضان : ۲ ركعت با حمد و ۳ توحيد و بعد دعاي سبحان من هو حفيظ لايغفل سبحان من هو رحيم لايعجل سبحان من هو قائم لا يسهو سبحان من هو دائم لا یلهو  و بعد ۷ مرتبه تسيبحات اربعه قرائت شده و بعد بگوييد سبحانك سبحانك سبحانك يا عظيم اغفر لي الذنب العظيم و بعد ۱۰ صلوات فرستيد تا خداوند ۷۰ هزار گناهتان با بيامرزد.

۳- قرائت فرماييد زيارت حضرت خديجه (س) درشب دهم و زيارت و نماز زيارت حضرت مجتبي علیه السلام  در شب ۱۵ رمضان و زيارت و نماز حضرت علي علیه السلام  و انجام اعمال شبهاي قدر در شبهاي ۱۹، ۲۱، ۲۲ رمضان و زيارت مخصوص اباعبدالله علیه السلام در شبهاي قدر كه در مفاتيح مي باشد و فضيلت بسيار دارد

توجه: نماز زيارات ۲ ركعت و نظير نماز صبح است .

توجه: شرط ثوابهايي كه اندكي از آنها نوشته شده قبولي نماز و عبادات از طرف خداوند متعال است اما برادر عزيز نه تاجر باش كه به طمع آن ثوابها عبادت كنی و نه همچون ترسويان از ترس جهنم عبادت كن، بلكه به شوق رضاي حق و بجاي آوردن عملي كه معصومین علیهم السلام  فرموده باشند و به عنوان تمرين اطاعت از معصومين علیهم السلام  آنها را بجاي آور، باشد  که انشاءالله مرضي حق گردد. 

با آرزوی توفیقات آن عزیز در کسب رضایت خداوند متعال و التماس دعای خیر 

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.bigtheme.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد