بسم الله الرحمن الرحیم
آمار بازدید
  • 1,933
  • 12,865
  • 434,286
  • 1,619,412
  • 10,208,178

۲۱۱ – عهد و پیمان خادمان و خادمیاران حرم های شریف

بسمه تعالی

با سلام و ادب خدمت خادمان و خادمیاران محترم تمامی حرمهای شریف
احتراما دوستان عزیز دقیقا توجه داشته باشیم از همان لحظه ای که خادم و خادمیار می شویم خلع ید کرده ایم یعنی مالمان و جانمان و انچه بظاهر از امور دنیوی در اختیارمان قرار دارد متعلق به اقایی است که خادم درگاهش شده ایم و بطور امانت نزد ماست. پس باید در جهت شکر و استفاده صحیح و خیررسانی به خود و خانواده و دیگران انها را بکار ببریم و از کفران انها بپرهیزیم بطور مثال اگر رانندگی میکنیم بدانیم خودروی حضرت دست ماست پس در نهایت ادب  رانندگی کنیم که رضایت حضرت کسب شود و دیگران از ما خیر ببینند و خدای نکرده با رانندگی نامتعارف موجب ازار و اذیت دیگران نشویم و حتی در سبقتها و  بوق زدن دقت کنیم .
دقت کنیم که بدن ما نیز امانت حضرت در دست ماست پس با چشممان که امانت حضرت است انچه خداوند دوست دارد را بنگریم  و از انچه خداوند منع نموده پرهیز کنیم که دچار خیانت در امانت نشویم .

زبان ما نیز امانت حضرت است دقت کنیم که در جهت رضایت خداوند بکار ببریم و موجب ازار دیگران نشده و الفاظ ناپسند بکار نبریم . و…..همینطور در خصوص تمامی داشته ها این باور را داشته و عمل نماییم .
اینک توجه دوستان عزیز را به ایات زیبا و تکان دهنده ۱۸ و ۱۹ سوره مبارکه حشر جلب میکنم ؛
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَلْتَنْظُرْ نَفْسٌ مَا قَدَّمَتْ لِغَدٍ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ ﴿۱۸﴾

اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد از خدا پروا داريد و هر كسى بايد بنگرد كه براى فردا[ى خود] از پيش چه فرستاده است و [باز] از خدا بترسيد در حقيقت ‏خدا به آنچه مى ‏كنيد آگاه است (۱۸)

وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ نَسُوا اللَّهَ فَأَنْسَاهُمْ أَنْفُسَهُمْ أُولَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ ﴿۱۹﴾

و چون كسانى نباشيد كه خدا را فراموشم كردند و او [نيز] آنان را دچار خودفراموشى كرد آنان همان نافرمانانند..
با احترام حسن زاده   تلفن تماس. ۰۹۱۵۱۱۵۲۱۴۵

 

 

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top