بسم الله الرحمن الرحیم
آمار بازدید
  • 2,195
  • 12,865
  • 434,548
  • 1,619,674
  • 10,208,440

۲۲۲ – پیشنهادی در مورد بازدید و صله رحم عید

بسمه تعالی

هر که گوید من منم او من نشد.
کشت او چون لایق خرمن نشد
از بهترین صفات ، تواضع و فروتنی است که موجب رشد افراد، شرکتها و جوامع و کشورها میشود چرا که از اسباب رشد انها تشویق افراد به ارائه پیشنهادات و نظرات است و رهبران و مدیران متواضع ارائه انها را ترویج و رهبران و مدیران تنگ نظر و خودخواه اجازه ارائه نظر به پرسنل و افراد نمیدهند. همچنانکه در مقالات قبل عرض شد ترویج و پیاده سازی نظرات پرسنل در سال ۱۳۷۷ در یکی از شرکتهای سازمان گسترش موجب جلوگیری از ورشکستگی و رشد مضاعف ان شرکت شد که تولیدش از ۷۵۰ هزار به ۱۸۰۰ هزار رسید.ترویج و روی باز داشتن بزرگان فامیل به نظرات دیگر اعضا در ارتقاء ارتباطات و تفاهم فامیل  بسیار موثر است.
در این خصوص سال قبل یکی از بستگان پیشنهاد بسبار جالبی ارائه نمود که مورد استقبال اکثر فامیل  قرار گرفت که پیشنهاد میکنم دوستان در مورد فامیل خود نیز پیاده کنند و بدین صورت است که ؛
۱ – ابتدا سالنی با گنجایش حدود ۳۰۰ نفر برای ۳ تا ۵ ساعت اجاره شد،
۲ – به تمامی فامیل تماس و اطلاع داده شد که هر کس مایل به شرکت در جلسه  بازدید همگانی بزرگان و بقیه فامیل است میتواند فلان مبلغ برای هر فرد که می اید جهت هزینه سالن و پذیرایی هر فرد پرداخت نموده و مراسم بازدید عید را انجام دهند.
اینک مزایای این اقدام:
۱ – شرکت کنندگان میتوانند براحتی تمامی بزرگان و دیگر اعضای دور و نزدیک فامیل را براحتی ملاقات و دید و بازدید عید را انجام دهند.
۲- از ایجاد زحمت برای بزرگان فامیل در روزهای مختلف جلوگیری میشود که چندین بار از میهمانان پذیرایی و زحمت شوند ،
۳ – از ایجاد بار مالی برای بزرگان و بقیه اعضای فامیل جلوگیری میشود چون اینجا هر کس هزبنه پذیرایی را خودش پرداخت میکند،
۴ – چون در یک جلسه تمامی فامیل بازدید میشوند دیگر روزهای بعد وقت کافی برای لذت بردن از طبیعت و احیانا مسافرت خواهند داشت.
۵ – انجام صله رحم موجب خوشنودی خداوند و نزول خیر و برکت به فامیل حواهد شد.

۶ – چون بازدید عمومی است لذا بسیاری از دختران و پسران دم بخت یکدیگر را ملاقات کرده و چه بسا منجر به خواستگاری و  ازدواج انها شود.

و بسیاری  مزایای دیگر

با احترام حسن زاده

۰۹۱۵۱۱۵۲۱۴۵

4.2 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top