بسم الله الرحمن الرحیم
آمار بازدید
  • 2,985
  • 14,318
  • 438,345
  • 1,351,415
  • 9,922,158

۲۳۶ – نسخه پزشک را قورت نده

بسمه تعالی

       یقینا میدانیم هیچ بیماری با خوردن عین برگه کاغذی نسخه پزشک بهبود نمی یابد بلکه با خوردن داروهای تجویز شده در نسخه و عمل به دستورات  پزشک خوب میشود. ولی متاسفانه ما در خصوص دین و مذهب این کار را انجام داده و میدهیم. توقع داریم که صرفا با خواندن نماز ، روزه گرفتن و زیارت رفتن  و ….دنیای ما ساخته شده و خیر دنیا و اخرت داشته باشیم .

پس نماز نخوانیم که پولدار شویم یا شغل پیدا کنیم یا کلا خواسته های دنیوی ما تامین شود یا به بهشت برویم .

نماز و روزه و عبادات و کلا فروع دین مقصد سعادت نبود بلکه مسیر سعادت هستند و برای کسب سعادت باید دو عمل را انجام دهیم:

۱ – رعایت تقوای الهی

۲ – شکر عملی نعمتهای الهی ؛

و سرنوشت ما تنها با این دو عمل رقم میخورد یعنی نماز بخوانیم برای اینکه بیاد خداوند باشیم تا تقوا را رعایت کنیم که بستر سنخیت و قبولی توسلات و عنایت و معرفت است .

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَلْتَنْظُرْ نَفْسٌ مَا قَدَّمَتْ لِغَدٍ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ .
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد از خدا پروا داريد و هر كسى بايد بنگرد كه براى فردا[ى خود] از پيش چه فرستاده است و [باز] از خدا بترسيد در حقيقت ‏خدا به آنچه مى ‏كنيد آگاه است (ایه ۱۸ سوره حشر)

وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ نَسُوا اللَّهَ فَأَنْسَاهُمْ أَنْفُسَهُمْ أُولَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ .
و چون كسانى مباشيد كه خدا را فراموش كردند و او [نيز] آنان را دچار خودفراموشى كرد آنان همان نافرمانانند (۱۹

چنانکه در ایه ۷ سوره ابراهیم نیز خداوند میفرماید ” لان شکرتم لازیدنکم و لان کفرتم ان عذابی لشدید” اگر شکر (عملی) کنید وفور نعمت خواهید داشت و اگر کفران کنید عذاب شدید گریبانتان را خواهد گرفت.

نماز خوان واقعی جهان و نعمتهای ان را مال خداوند میداند که امانت در اختیار اوست که رمز کامیابی از ان نعمتها و شکر عملی ان ، بذل  از سنخ همان نعمتهاست بطور مثال شکر پول داشتن و برکت ان ، قرض دادن و بخشیدن پول به نیازمندان ، شکر داشتن خودرو ، سوار کردن و به مقصد رساندن رایگان درراه ماندگان ، شکر بدن سالم رسیدگی به بیماران و.. است.

با احترام و ادب – حسن زاده

4 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top