wordpress theme

۵۰ – اصلاح انسان و جامعه در پرتوی اصلاح باورهای انسانها و رسالتهای دولتمردان

 

بسم الله الرحمان الرحیم

رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق و اجعلنی من لدنک سلطان نصیرا.

برای سعادتمندی انسانها بایستی روی اصلاح باورهای انان و در خصوص سعادتمندی جامعه بایستی بر روی اصلاح رسالتهای واحدهای اجرایی کشور کار کرد .
۱ – اصلاح انسانها :
آموزش مراحل دوازده گانه مقاله درخت سعادت مبنی بر اینکه از اهداف اقامه نماز و قرائت قرآن مجید و ادعیه ، بیاد خدا بودن و رعایت تقوای الهی است تا در پرتو انجام آن با صفات مرضی خداوند و ائمه معصومین سنخیت یافته و توسلاتمان مقبول افتد و آنگاه مورد عنایت حضرت حق قرار گرفته و معرفت یابیم و بدنبال این معرفت عاشق و شیفته ذات حق گردیده و اعمالمان رنگ تواضع و ادب گیرد و مقبول حضرتش افتد .
۲ – اصلاح جامعه : وضع برخی قوانین و مقررات توسط دوستان نادان و یا دشمنان آگاه در بلند مدت بسیار در به انحطاط کشیدن جامعه موثر میباشند . در ادامه چند نمونه کوچک از وضع اینگونه قوانین و اقدامات ذکر میگردد که پس از گذشت چهل سال از عمر انقلاب تاثیر آنها را بوضوح شاهد هستیم :

 

۱ – صدا و سیما ؛ همانطور که میدانیم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران  صدا و سیما را  دانشگاه میدانست که مهمترین نقش آن آموزش و ارتقاء فرهنگ و دانش مردم است و این اصلی ترین هدف و رسالت آن است اما متاسفانه رسالت آن کسب در امد و پر کردن ساعات فراقت با انواع فیلمها و برنامه های سرگرم کننده شده است و آموزش های آن هرگز در حد نیاز جامعه نبوده و بسیار ضعیف و بدون تدوین برنامه ریزی دقیق و استراتژیک میباشد که حاصل آن جامعه ای با مردمان کم صبر و بی فرهنگ در ارتباطات فردی و اجتماعی اعم از رانندگی و.. میباشد . در حالی اگر دقت کنیم میبینیم شبکه هایی نظیر من و تو هیچ گونه تبلبغی پخش نمیکنند و تمامی انرژی و دقایق را در راستای تحقق اهداف استعماری شان ، اختصاص به آموزش مخاطبانشان داده اند از طریق نمایش فیلم ها و میز گردها و انواع جلسات مختلف اما صدا و سیمای جمهوری اسلامی ماهانه گاهی فقط از یک مشتری ۳۵۰ میلیارد تومان بابت تبلیغ کلاسها و کتب کمک آموزشی میگیرد که پشت آن مافیای کنکور قرار دارد.

۲ – راهنمایی و رانندگی؛ رسالت اصلی راهنمایی و رانندگی استقرار نظم در راستای جلوگیری از اتلافها و هدر رفتن سرمایه های نامرئی کشور است نه کسب درامد .سرمایه هایی نظیر :
۱ – دقایق عمرها که هرچه فرد متخصص تر باشد ارزش دقایق عمرش ببشتر خواهد بود ،
۲ -جلوگیری از ترافیک که موجب درجا کار کردن خودروها و هدر رفتن سوخت آنها می شود .
۳ – جلوگیری از افزایش آلاینده های هوا و آلوده شدن فضای شهرها توسط جلوگیری از ترافیک ،
۴ – جلوگیری از تردد خودرو های فاقد معاینه فنی .
اما متاسفانه کسب درآمد برای این ارگان هدف گذاری شده که از درآمد حاصل از جریمه کردنها ذی نفع میشوند.
۳ – روحانیت و حوزه های علمیه
رسالت اصلی حوزه های علمیه و روحانیون آموزش و ترویج دین اسلام و تشیع است اما بعضا به محلی برای کسب درامد تبدیل شده و میبینیم سخنرانان و مداحان بابت کارهای ترویجی خود پول درخواست میکنند که این هدف با رسالت اصلی آن که هدایت معنوی جامعه است مغایرت دارد . بدیهی است اگر در هدایت مردم و ارتقاء اطلاعات فرهنگی مردم موفق شوند ، با افزایش روح ایمان به جامعه و عمل مردم به دستورات دینی و از جمله پرداخت خمس و ذکات و صدقات ، کاملا تامین خواهند شد و توان پرداخت شهریه هایی بسیار بالاتر از مبالغ کنونی را  مراکز مالی حوزه خوهند داشت.
۴ – وزارت ورزش
رسالت اصلی وزارت ورزش ارتقاء توان بدنی و سلامت احاد جامعه با ترویج ورزش است . اما رسالت فعلی آن ترویج حس رقابت و کسب مقام در رسته های مختلف ورزشی شده است تا برخی دولتمردان آن را شعار سخنرانی های ریاکارانه خود نمایند .
البته موارد ذکر شده مشتی از خروار بوده و دهها صفحه مطلب میتوان نوشت که میتواند توسط متخصصین ذیربط پیگیری شود.
السلام علی من تبع الهدی
با احترام حسن زاده 

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.bigtheme.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد