بسم الله الرحمن الرحیم
آمار بازدید
  • 169
  • 14,607
  • 440,105
  • 1,231,139
  • 9,788,668

۱۲۸ -تحلیل یک داستان ژاپنی Analysis of a Japanese story

بسمه تعالی

می گویند روزی جوانی نزد یک حکیم ژاپنی رفت و گفت من را به شاگردی بپذیر.استاد خطی بر روی شنها کشید و گفت نصفش کن.جوان هم نیمی از آن را پاک کرد اما استاد جواب او را نپسندید و درخواست او را رد کرد.سال بعد مجددا جوان آمد و همان درخواست را مطرح کرد که با ارائه همان جواب دوباره تقاضایش رد شد. سال سوم جوان جواب را از خود پیر خواست که در کمال تعجب دید استاد خطی دو برابر خط اول بر روی شنها کشید و گفت با این کار خط اول نصف شد.

حقیقت این داستان اگر در باور مسئولین اجرایی کشوری اعم از سازمانها و ادارات و کارخانجات و….   جای گیرد خواهیم دید بسیاری از رفتارهای قدیم ما اشتباه بوده است و باید اصلاح شوند . ژاپن اگر ژاپن شد شاید بر اساس حقیقت این داستان بود که برای جبران شکست در جنگ و نصف کردن آمریکا ، دید آمریکا را که نصف نمیتواند بکند لذا سراغ خودش رفت  تا خودش را دو برابر آمریکا بکند و با تقویت توانمندی های خود در همه زمینه ها خود را بزرگتر از او ساخت که این خود همان نصف کردن حریف بود که به قول خودشان ما زمانی آمریکا را شکست داده ایم که تلفن روی میز رئیس جمهور آمریکا ژاپنی باشد.

بطور مثال براساس این تکنیک دیگر برای مبارزه با انواع فساد اخلاقی ، جمع کردن دیش های ماهواره و فیلتر کردن سایت ها و یا توهین به افراد بدحجاب جواب نمی دهد بلکه باید خط بزرگتری کشید تا خط قبلی در آن گم شود یعنی راه اندازی سایت های جالب تر  و پر محتواتر  و همچنین ساخت نرم افزارهایی پیشرفته تر از تلگرام با محتوای اخلاقی و بومی و مورد علاقه جوانان خودمان و آموزش مزایا و منافع رعایت حجاب اسلامی و تشویق افراد رعایت کننده آن ، چرا که فیلتر کردن سایت ها و ….تنها منجر به افزایش عطش مخاطبان خواهد شد.

و این مقوله در بسیاری  وادی ها نظیر فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی ، ورزشی ، نظامی و…..مصداق دارد .

به امید و با آرزوی پیاده سازی این تکنیک – ان شاءالله

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازار یابی شبکه اجتماعی

خیلی خوبه که مطالب مذهبی و مفید را در اختیار ما میگذارید ممنونم.

زهرا
زهرا
6 سال قبل

بسیار عالی ، منتظر مطالب خوب شما هستم

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
6 سال قبل

بسیار عالی

Scroll to Top