بسم الله الرحمن الرحیم
آمار بازدید
  • 3,065
  • 14,318
  • 438,425
  • 1,351,495
  • 9,922,238

۱۹۴ – کلامی در هدایت و نجات کشور

بسمه تعالی

باعرض سلام و ادب خدمت مخاطبین عزیز سایت ، مسلما تک تک ما کشور خود و مردم عزیز و شریف ایران را دوست داشته و نگران سرنوشت انها هستیم .این هدف در پرتوی ایجاد بستر ارائه باورهای مثبت الهی و هدایت یافتن خود و دیگر دوستان است لذا توجه داشته باشیم با ارائه نظرات سیاسی در فضای مجازی و یا نشر مطالب ، دیگران را در موضع انفعال قرار میدهد که ممکن است با ما موافق نبوده و انگاه فضای کشور متشنج شده و از مسیر الهی خود خارج شود . قران مجید در ایات ۱۱ سوره رعد و ایات ۶ الی ۱۴ سوره فجر ارائه طریق میفرماید که خداوند حال جوامع را بسوی خوبی یا بدی تغییر نمی دهد مگر بواسطه عمل انها که مستعد نزول رحمت یا نقمت می شوند که  دو دسته اند انانکه طغیان می کنند و انانکه در فساد زیاده روی میکنند که وظیف ماست با ترویج اخلاقیات و سیرت ائمه معصومین ع کشور را نجات دهیم دیگر چه باید کرد؟
مورخه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ در زمان ریاست دکتر روحانی که بازار فحاشی و تهمت و دروغ و غیبت و شایعه داغ بود که نابود کننده هر کشور و سازمان است مقاله ۱۷۵ سایت درخت سعادت مقاله ” دولت بد ، ملت بد یا مجلس بد ” را تدوین و انتشار دادم که تصور می کنم نقل خلاصه ان مفید باشد.
می گویند یکی از نفرینهایی که مستجاب نمی شود نفرین شوهر برای زن بد است زیرا می گویند طلاق دست مرد است و می تواند همسرش را طلاق دهد.نفرین دولت و دولتمردان نیز جایگاه ندارد زیرا دولت شوهر دارد و شوهر دولت مجلس است که تک تک وزرا و حتی رئیس دولت را می تواند استیضاح و عزل نماید. پس مقصر مجلس است اما نفرین مجلس نیز تاثیر ندارد چون شوهر دارد و شوهر مجلس ، قوانین است که چهار شاخه مدیریت را شامل برنامه ریزی ، سازمان دهی ، رهبری و کنترل را جهت مراکز مختلف سه قوه مجریه ، مقننه و قضاییه تدوین نموده اند .پس مشکل ما اصلاح قوانین شامل تدوین و نظارت بر اجرای قوانین است.
حال چه باید کرد؟ اولین اقدام اصلاح شرایط احراز پستهاست که سه مورد را مثال میزنم :
۱- در مورد اعضای شورای شهر اگر که مقرر شود فقط شهرداران سابق هر شهر همراه با داشتن مدرک دکترای مدیریت می توانند عضو شورا شوند می دانید ان شهر بهشت خواهد شد زیرا هر یک از اعضا swot یعنی نقاط قوت و ضعف و تهدید و فرصت ان شهر را در طی دوران شهرداری اموخته و بهترین نسخه ها و پیشنهادات را برای توسعه و تعالی شهر می توانند ارائه نمایند.
۲- برای انتخاب رئیس جمهور فقط استانداران قبل و با داشتن مدرک دکترای مدیریت بتوانند کاندید شوند و مردم از میان انها بهترین را انتخاب نمایند و همینطور برای انتخاب استاندار از میان فرمانداران و برای فرماندار از میان بخشداران مجاز به انتخاب باشند .اگر اینگونه عمل شود انگاه کشور بهشت می شود .
۳- برای انتخاب اعضای مجلس شورا فقط دارندگان دکترای حقوق بتوانند کاندید شوند انگاه بقول رهبر فقید انقلاب مجلس ریل گذار کشور است که با وضع قوانین کاربردی و مفید برای سه قوه کشور را بسوی رشد و تعالی و اقتدار پیش خواهد برد.
البته هر سه گروه یعنی مجلس ، دولت و شوراها می توانند بصورت ماتریسی از گروهای مشورتی دینی ، روانشناسی و حقوقی و…در صورت نیاز استفاده بنمایند .
با ارزوی سعادت و خوشبختی و سربلندی کشور و آحاد ملت غیور ایران

با احترام حسن زاده

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top